Delio i Moneytree uruchomią pierwszą koreańską usługę płatności BTC

Delio , południowokoreańska firma zajmująca się finansowaniem kryptograficznym specjalizująca się w DeFi, we współpracy z Galaxia Moneytree, lokalnym dostawcą płatności cyfrowych , uruchomiła usługę płatności Bitcoin ( BTC ). Usługa została otwarta na platformie Moneytree 21 kwietnia.

Płatności Bitcoin są teraz dostępne dla każdego, kto zarejestrował się w Delio i Moneytree

Kontynuując płatność, użytkownicy będą musieli otworzyć przycisk „Płatności Bitcoin” w aplikacji Moneytree i zeskanować kod kreskowy. Cena Bitcoin zastosowana w momencie płatności jest oparta na cenie BTC na giełdzie Bithumb Exchange. Nowa usługa umożliwi południowokoreańskim konsumentom korzystanie z zasobów BTC do płacenia u tysięcy sprzedawców, w tym niektórych największych lokalnych sklepów wielobranżowych i sieci kawiarni, takich jak CU, GS25, 7-Eleven, Hollys Coffee, Ediya Coffee i Droptop.

Urzędnik z Delio dodał:

„Płatność cyfrowa z wykorzystaniem wirtualnych aktywów, takich jak Bitcoin, może znacznie obniżyć koszty transakcji, na przykład wyeliminować opłaty za karty. Usługa płatności kryptograficznych to nowatorska koncepcja na rynku koreańskim, ale ponieważ inne cyfrowe metody płatności szybko pojawiły się i objęły wiodącą rolę w przeszłości, nowa metoda płatności, która wykorzystuje Bitcoin i potencjalnie inne aktywa cyfrowe, znajdzie swoją niszę i rozwiąże niektóre nieefektywności, które istniejące metody płatności nie mogą sobie z tym poradzić ”.

Delio to wiodąca południowokoreańska platforma pożyczkowa, która została uznana za najlepszą w kraju platformę pożyczkową w ostatnim raporcie wydanym przez KISA, koreańską agencję rządową specjalizującą się w blockchain. Delio oferuje na swojej platformie różnorodne produkty pożyczkowe i oszczędzające odsetki, a ostatnio przekroczyła łączną wartość 2 miliardów dolarów BTC wykorzystanych na konta pożyczkowe i odsetkowe. Delio obecnie zapewnia użytkownikom do 12% RRSO na kontach odsetkowych Bitcoin i Ether i jest szeroko porównywany z BlockFi, Celsius i innymi głównymi platformami pożyczkowymi. Wcześniej Delio nawiązało współpracę z największą koreańską giełdą kryptowalut Bithumb, aby wprowadzić na giełdę swój produkt pożyczkowy.

Galaxia Moneytree jest spółką zależną Hyosung Corporation i firmą fintech, która obsługuje płatności elektroniczne, biznes online-offline i świadczy usługi finansowania stylu życia. Moneytree uruchomił swoją usługę w lutym 2017 roku i od tego czasu jest jednym z liderów w branży płatności cyfrowych, z 3,5 milionami pobrań i 2 milionami użytkowników.